krupickova_renata_edit.JPG
čeština Deutsch
Autorizovaný průvodce Prahou
Renáta Krupičková
Dobrý den, jmenuji se Renáta a jsem privátní průvodce po Praze.

Ráda bych Vám představila krásy tohoto města, jež se pyšní různými stavebními styly. Historická fakta, zajímavosti i "drby" o Praze a lidičkách, dělají toto město ještě zajímavější a já Vám o nich něco povím....

Narodila jsem se v Praze a znám ji velice dobře. Mám ráda historii, fotografování, učit se cizí jazyky, nacházet nové přátele a samozřejmě svoji rodinu. Studovala jsem VŠE v Praze, později pak MBA na IPFM ve spolupráci s Pfeiffer University (USA-NC).

Mám licenci jako průvodce pro region Praha a pro cestovní ruch všeobecně.
________________________________________

Hrad z Petřína 1a.jpg

Praha matka měst, Zlatá Praha, Praha stověžatá
– tak i jinak je naše hlavní město nazýváno. Praha obdivovaná i zatracovaná. Praha. Stojí za to ji vidět. A pokud se nechcete procházet sami jen s knižním průvodcem, pak jsem tu já a ráda Vás městem provedu.

Víte, kde kostlivci mají o půlnoci rej? Nebo s kým se setkal Mozart při své první návštěvě Prahy? A co podle pověry pomáhá na bolení zubů? Na tyto i jiné otázky Vám ráda odpovím a samozřejmě Vás seznámím s historickými fakty.
Takže, vezměte si pohodlné boty a můžeme vyrazit....

Prohlídky trvají obvykle 2, 3 či 4 hodiny, ale na vyžádání je mohu prodloužit či zkrátit. Záleží, co vše budete chtít navštívit. Prohlídky můžeme různě kombinovat. Nejsou v nich zahrnuté placené vstupy.

Staré Město – doba prohlídky 2 hodiny. Projdeme částí Královské cesty, Ovocným trhem, zavítáme do oázy klidu - Ungeltu, seznámíme se s historií Staroměstského náměstí, Staroměstské radnice a orloje, nakoukneme do kostelů, projdeme další náměstí, můžeme projít Židovským městem, nemineme Klementinum a úzkými uličkami se dostaneme až ke Karlovu mostu.

Staré Město + Nové Město – 3 hodiny. Zahrnuje prohlídku Starého Města, dále uvidíme Stavovské divadlo, Karolinum, Příkopy, Václavské náměstí, Národní třídu i Národní divadlo. Staré Město + Malá Strana – 3 hodiny. Zahrnuje prohlídku Starého Města, Karlova mostu a nejzajímavějších památek Malé Strany, jako např. Malostranského náměstí s kostelem sv. Mikuláše, Kampu, Maltézské náměstí, kde nalezneme trochu klidu, Pražské Jezulátko, pompézní malostranské paláce či klidné zahrady.

Staré Město + Malá Strana + Pražský Hrad – 4 hodiny. Prohlédneme si Staré Město, Karlův Most, Malou Stranu, Nerudovou ulicí vystoupáme až k sídlu českých králů a prezidentů. Projdeme všemi nádvořími a alespoň představami se vnoříme do historie. A nebo můžeme vzít trasu obráceně, z kopce se jde přeci jen lépe....:-)

Pražský Hrad, Hradčany – 2 hodiny. Projdeme Pohořelec, zastavíme se u Strahovského kláštera, podíváme se na úžasnou vyhlídku na Prahu, u Černínského paláce se zastavíme a budeme obdivovat i Loretu, na Hradčanském náměstí nás budou čekat samé krásné paláce a pak vstoupíme do prostoru Pražského Hradu.

Pražský Hrad, Hradčany + Malá Strana – 3 hodiny. Zahrnuje Prohlídku Hradčan, Pražského Hradu a Malé Strany.
 undefined

Vyšehrad
– 2 hodiny, s cestou 3 hodiny - neprávem opomíjená historická památka. Vždyť jeho vznik se datuje do 10. století a dochovaná rotunda sv. Martina je z 11. století! Kromě rotundy můžete vidět nejzachovalejší barokní hradby v Praze, kostel sv. Petra a Pavla, Slavín i Vyšehradský hřbitov, kde jsou pohřbeni slavné osobnosti historie, politiky, vědy i kultury – např. Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Neruda, Mikoláš Aleš, Karel Čapek aj. Na vyžádání je možné navštívit katakomby, kde jsou některé originály soch z Karlova mostu a kde také podle pověsti je možno spatřit procházející muže ve zbroji....

Prohlídka na přání – chcete-li navštívit jen některé objekty či jiné části Prahy, není problém, sestavím Vám prohlídku na přání.

Pivní túra – nechce se Vám chodit po památkách, ale raději byste ochutnali české pivo? I to je možné. Navštívíme známé i neznámé hospody a hospůdky a o památkách si řekneme u pivka.

Pokud byste chtěli realizovat projížďku po Vltavě, mohu Vám ji zajistit. Na hodinu, 2 i více, s průvodcem či bez, s občerstvením či bez a s hudbou nebo bez.
Zároveň mohu zajistit i výlety do okolí.
Zeptejte se.

Ceny za prohlídku:

Počet osob

Prohlídka 2 h

Prohlídka 3 h

Prohlídka 4 h

1-2

1300 Kč

1950 Kč

2600 Kč

3-8

1560 Kč

2340 Kč

3120 Kč

9-14

1820 Kč

2730 Kč

3640 Kč

15-20

2080 Kč

3120 Kč

4160 Kč

21-26

2340 Kč

3510 Kč

4680 Kč

27-32

2600 Kč

3900 Kč

5200 Kč

33 a více

2860 Kč

4290 Kč

5720 Kč


Děti do 10 let zdarma, pokud jsou ve skupině s platícími osobami. Neplatí pro školní skupiny. Vstupné do vybraných objektů není v ceně prohlídky.

Je možné pro skupinky, studenty a školy, pravidelné akce, domluvit jinou cenu.

Děkuji za Váš zájem i čas a těším se na viděnou.

Renáta
________________________________________

Email: krupickova.renata@guide-prague.cz  • Telefon: • Mobil: + 420 723 581 972